Zjazd Kooperatyw w Krakowie 2014 – przygotowania

Miło nam oznajmić, że Wawelska Kooperatywa Spożywcza wraz z Krakowską Kooperatywą Spożywczą rozpoczęły działania organizacyjne na rzecz III Ogólnopolskiego Zjazdu Kooperatyw, który odbędzie się w Krakowie pod koniec maja lub na początku czerwca.

Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w ubiegłą sobotę, 4.01, ustaliliśmy zarysy programu Zjazdu oraz podzieliśmy zadania, które musimy zrealizować w najbliższym czasie. Padło wiele propozycji dotyczących lokalizacji, zapraszanych gości czy sposobów finansowania. Ustaliliśmy, że tematem przewodnim tego Zjazdu będzie współpraca na linii miasto-wieś. Będziemy także rozmawiać o metodach promocji idei kooperatyzmu i tworzenia sieci kooperatyw konsumenckich. Celem Zjazdu ma być również powzięcie konkretnych postanowień dotyczących dalszej współpracy polskich kooperatyw na poziomie krajowym. Ostatniego dnia zjazdu zorganizujemy otwarty piknik promocyjny z warsztatami oraz możliwością zakupu żywności od lokalnych rolników.

O postępach w organizacji będziemy informować na bieżąco. Jednocześnie zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych współorganizacją Zjazdu – szukamy patronów, organizacji pozarządowych chętnych do współpracy, organizatorów warsztatów, prelegentów, a także kucharzy, operatorów kamer i producentów lokalnej żywności, a „nawet” sponsorów. Staramy się zrobić dużą, ważną imprezę. Każda ręka do pomocy się przyda, czekamy na pomysły, inicjatywy i oferty.Obrazek

Reklamy